Jóga a ty ostatní

Jóga, v západním světě se pod tímto termínem míní převážně Hatha Jóga a její systém pozic těla (ásan), ovládání dechu (pránájámá) a meditace. Nejinak je tomu i u nás. Naše hodiny Jógy se však tolik nezaměřují na její duchovní stránky. Hlavní důraz je kladen na správné provedení fyzických cvičení  (asán) a správné dýchání při nich. To vše probíhá v pomalém, meditačním a relaxačním tempu. 

 

Power Jóga se od klasické Jógy (popsané v předchozím odstavci) liší především výběrem a provedením ásan (pozic / poloh těla), které jsou u Power Jógy dynamičtější a energičtější

 

Jóga Fit&Slim je moderní způsob cvičení vycházející ze základů Power Jógy se zaměřením na tvarování problémových partií v systému kruhového tréninku.

Tento nový program je určen pro všechny, kteří již začali nebo právě začínají hubnout. Zároveň se jedná o výborný doplněk pro stoupence jiných dynamických, indoorových či outdoorových sportů. Základem tohoto cvičení je dynamické provádění asán s cílem uvolnit, protáhnout a posílit celé tělo. To vše s významným zapojením hlubokého stabilizačního svalstva. Asány se provádějí v rytmu dechu a jednotlivé cvičební bloky jsou mezi sebou propojovány dynamickou sestavou – pozdravem slunci v jeho mnoha variantách, u pokročilých cvičenců jsou doplňovány vinyasami (pohyby synchronizovanými s dechem).

Pokud se nechcete příliš dotýkat duchovna, bude toto cvičení vhodným výběrem. A to platí i pro úplnné začátečníky, kteří se nezvladatelného cvičení rozhodně bát nemusí :-)