Co je ENERGYindex ?

Je to naše snaha ulehčit Vám orientaci v naší nabídce. ENERGYindex by Vám měl usnadnit výběr konkrétního druhu cvičení. Popisuje totiž pro koho je dané cvičení vhodné, jak je náročné a na co je primárně zaměřeno.

V naší Poradně je celá sekce věnovaná popisu jednotlivých druhů cvičení spolu s obrázky či krátkými video ukázkami. To vše, aby jste věděli do čeho jdete ;-). 

Význam jednotlivých složek ENERGYindexu:

 • Celková obtížnost
  je vyjádřena číslem 1(snadné) - 4(těžké). Lekce obtížnosti 1 nekladou na cvičence nějaké zvláštní nároky a zvládne je téměř každý. Na druhou stranu obtížnost 4 již vyžaduje jistou fyzickou zdatnost a opravdu si při této lekci "máknete", jsou proto vhodné pro pravidelně cvičící
 • Vhodnost pro pohlaví
  určuje zda je danný druh cvičení vhodný spíše pro ženy či pro muže, případně jeli to jedno.
 • Síla
  Tyto hodiny jsou spíše pomalejší se zaměřením na budování síly a zpevnění postavy. Jestli nechcete, aby vaše tělo bylo jako kus rosolu, tak tohle jsou hodiny pro vás.
  (Typickým zástupcem této kategorie je TRX)
 • Vytrvalost
  Tyto hodiny jsou rychlé, dynamické. Hodně se u nich zapotíte a vaše tepovka bude vysoko. Spálíte hodně "tuků" a zpevníte své tělo. Pokud chcete hubnout, tak tohle bude ta správná volba.
  (Typickým zástupcem této kategorie jsou Trampolínky)
 • Zábava
  Tyto hodiny jsou rychlé a zábavné. Cílem je dobře se pobavit, zablbnout si, trochu se zapotit a hlavně odcházet s dobrou náladou.
  (Typickým zástupcem této kategorie je Zumba)
 • Relaxace a protažení
  Tyto hodiny jsou převážně pomalé, zaměřené na uvolnění bolavého těla či unavené mysli. Cílem je zbavit se stresu a odcházet uvolněnější.
  (Typickým zástupcem této kategorie je Jóga)
 • Cenová kategorie
  Tento symbol říká na kolik vás danná hodina přijde. Více naleznete v ceníku nebo zde

Poznámka: ENERGYindex je pouze orientační ukazatel, neberte jej prosím úplně doslova. (např. TRX má ve svém popisu uveden pouze index Síly. To však neznamená, že by toto cvičení bylo naprosto nevhodné pro někoho kdo chce zhubnout. Indexy pouze vyjadřují jaké je hlavní zaměření daného cvičení.)